Państwowe Ognisko Artystyczne
szukaj 
szukaj w   
Wyszukiwanie zaawansowane
 

Biuletyn Informacji Publicznej

RSS Informacja o kanałach RSS Wersja mobilna Wersja dla niepełnosprawnych
 

BIP - Państwowe Ognisko Artystyczne > Menu Podmiotowe > Status prawny > Informacje podstawowe

Informacje podstawowe

  Drukuj
 

Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki” jest warszawską, samorządową placówka artystyczną, działającą na rzecz edukacji artystycznej dzieci i młodzieży. Ognisko działa w systemie zorganizowanych pracowni artystycznych, plastycznych i muzycznych, prowadząc na bazie autorskich programów zajęcia warsztatowe, organizując wystawy, konkursy, koncerty i spotkania autorskie. Misja placówki realizowana jest w oparciu o wytyczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Placówkę powołano zarządzeniem Ministra Kultury i Sztuki z dnia 4 września 1947 roku pod nazwą „Państwowe Ognisko Kultury Plastycznej w Warszawie” z siedzibą w Liceum Plastycznym przy ul. Wrońskiego, następnie w Staromiejskim Domu Kultury przy Rynku Starego Miasta.

Zarządzeniem nr 75 Ministra Kultury i Sztuki z dnia 23 września 1971 roku placówka została przekształcona w Państwowe Ognisko Artystyczne w Warszawie, uzyskując obecną siedzibę przy ul. Nowolipie na warszawskim Muranowie. Uchwałą Nr 120/769 Prezydium Rady Narodowej m.st. Warszawy z dnia 11 kwietnia 1972 roku utworzono z dniem 2 stycznia 1992roku jednostkę budżetową pod nazwą „Państwowe Ognisko Artystyczne w Warszawie”.

W dniu 31 grudnia 1998 roku placówka została przejęta przez władze samorządowe Warszawy. W dniu 1 września Uchwałą Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 8 czerwca 2017 r. placówka uzyskuje nazwę Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki” w Warszawie.


 
 
Wprowadził BZMW/ext.KLisowska 03-01-2013
Aktualizujący bzmw/ext.e.sokolowska 25-02-2021
Zatwierdzający bzmw/ext.dwielkosielec 25-02-2021
Publikujący Bartold Jan (GP) (Gabinet Prezydenta (GP)) 25-02-2021
Liczba odwiedzin: 2045