Państwowe Ognisko Artystyczne
szukaj 
szukaj w   
Wyszukiwanie zaawansowane
 
Biuletyn Informacji Publicznej
RSS Informacja o kanałach RSS Wersja mobilna Wersja dla niepełnosprawnych
 

BIP - Państwowe Ognisko Artystyczne > Menu Podmiotowe > Status prawny > Informacje podstawowe

Informacje podstawowe

  Drukuj
 

 Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki” jest warszawską, samorządową placówka artystyczną, działającą na rzecz edukacji artystycznej dzieci i młodzieży. Ognisko działa w systemie zorganizowanych pracowni artystycznych, plastycznych i muzycznych, prowadząc na bazie autorskich programów zajęcia warsztatowe, organizując wystawy, konkursy, koncerty i spotkania autorskie. Misja placówki realizowana jest w oparciu o wytyczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Placówkę powołano zarządzeniem Ministra Kultury i Sztuki z dnia 4 września 1947 roku pod nazwą „Państwowe Ognisko Kultury Plastycznej w Warszawie” z siedzibą w Liceum Plastycznym przy ul. Wrońskiego, następnie w Staromiejskim Domu Kultury przy Rynku Starego Miasta. Zarządzeniem nr 75 Ministra Kultury i Sztuki z dnia 23 września 1971 roku placówka została przekształcona w Państwowe Ognisko Artystyczne w Warszawie, uzyskując obecną siedzibę przy ul. Nowolipie na warszawskim Muranowie. Uchwałą Nr 120/769 Prezydium Rady Narodowej m.st. Warszawy z dnia 11 kwietnia 1972 roku utworzono z dniem 2 stycznia 1992 roku jednostkę budżetową pod nazwą „Państwowe Ognisko Artystyczne w Warszawie”.  W dniu 31 grudnia 1998 roku placówka została przejęta przez władze samorządowe Warszawy.

W dniu 1 września Uchwałą Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 8 czerwca 2017 r. placówka uzyskuje nazwę Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki” w Warszawie.

 
 
 
Wprowadził BZMW/ext.KLisowska 03-01-2013
Aktualizujący bzmw/ext.klisowska 05-03-2018
Zatwierdzający bzmw/ext.gmilowska 05-03-2018
Publikujący Bartold Jan (Gabinet Prezydenta (GP)) 05-03-2018
Liczba odwiedzin: 1549
Rejestr zmian